Dom

Zabawa z czworonogiem oraz niezbędne rzeczy – sklep dla pieska

Właściciele psów od wieków zadają sobie zapytanie, jak bawić się ze szczeniakiem tak, żeby on nie rozrabiał, nie gryzł oraz nie czynił szkód. Istotnym problemem staje się tu również, dlaczego pies w trakcie zabawy nie traktuje właściciela, jako autorytetu, lecz wręcz całkiem go ignoruje. Istnieje kilka zasad zabawy z psem, jakie wypada zastosować, aby zapewnienie psu rozrywki było bezkonfliktowe oraz przyjemne dla wszystkich.

Jedną z najważniejszych zasad jest, wobec tego to, iż należy kierować się podobnymi kryteriami, jakie istnieją w sforze. Jeśli pies podchodzi do właściciela a swym zachowaniem uwidocznia, iż ma chętkę na zabawę w jego rozumowaniu oznacza to rozkaz wydany właścicielowi. W większości wypadków w takiej sytuacji pies kęsie, szczeka a tym samym chce wywołać u swego pana uczucie złości oraz zdenerwowania. Jeśli właściciel macha rękami pragnąc obronić się przed psem, pupilek traktuje to, jako idealną zabawę.

Aby zabawa z psem przebiegała w pełni komfortowo wypada wpierw wyciszyć szczeniaka, zaś w tym celu wolno wziąć go na ręce oraz nie pozwalać na zachowania agresywne, czy także gryzienie. Jeżeli pies wyposażony jest w obrożę, można go za nią złapać oraz strwoń się, żeby usiadł. Takie zachowanie człowieka pies wydedukuje, jako fakt, iż to właściciel dominuje oraz że należy go posłuchać. W jakim miejscu zakupić wymagane zabawki i akcesoria? Zajrzyj na Sklep dla kota. To właściciel decyduje, kiedy zakończyć zabawę ze swoim psem, skutkiem tego nawet, jeżeli pies nie ma ochoty jej zakończyć powinniśmy być w swym postanowieniu konsekwentni.