Dom

W jaki sposób musi wyglądać porządny papier do druku?

Doglądająca o własny wizerunek w oczach klientów korporacja, bez żadnych zahamowań powinna dobrze wielką wagę przykładać o połączonych z nim zagadnień. Są to w szczególe, zdawałoby się, drobnostki, które jednak znamiennie wpływają na to, jak postrzegają nas klienci oraz współpracownicy. Jedną z takich rzeczy z całą pewnością jest papier służbowy, czyli celowo zaprojektowane arkusze, na których drukowane są wszystkie informacje i korespondencja firmowa, a też faktury i inne tego rodzaju dokumenty.

W jaki sposób każdy zapewne się domyśla, newralgiczną cechą należytego papieru służbowego jest estetyka jego projektu i wykonania – musi on być nie tylko specjalistyczny i nie dający się pomylić z żadną inną firmą, jednak też ładny, miły dla oka oraz nienarzucający się. Projektując papier firmowy należy również pamiętać, żeby zostawić wymaganą ilość wolnego miejsca, na jakie będzie wolno umieszczać treść wszystkich firmowych dokumentów – przenigdy nie może być jej za mało.

Niezmiernie ważna jest również kolorystyka, utrzymana w stonowanej, niedobitnej oczy tonacji – przetestuj papier kolorowy. Żyjemy w czasach, w jakich stopniowo maleje rola druku oraz wszystkich przygotowywanych w ten sposób dokumentów, które zastępują powoli różnego typu elektroniczne faktury i korespondencja odbywana drogą mailową. Wydawać by się mogło, że papier firmowy powinien w takiej sytuacji tracić na znaczeniu, jednak z całą pewnością tak nie jest – ciągle jest on używany oraz żadna firma, której zależy na tym, by jej kontrahenci postrzegali ją jako wprawną nie powinna zaniedbywać tego tematu.

Z pewnością wybitnie istotny jest projekt papieru firmowego, który pozwoli kontrahentom natychmiast rozpoznać, iż dany dokument pochodzi właśnie z naszej profesjonalnej firmy – bez jakichkolwiek zahamowań powinno odszukać się tak logo naszego przedsiębiorstwa, zwięzłe hasło promocyjne i dane kontaktowe. Należy również pamiętać, że papier formowy powinien być utrzymany w nienarzucającej się kolorystyce, zezwalającej oczom skoncentrować się na treści dokumentów, których jest nośnikiem – wyraziste barwy dopuszczalne są tylko wówczas, kiedy tak właściwie którąś z informacji należy w pewien sposób zaakcentować.