Dom

Małe ozdoby, a kolosalny rezultat – postaw na lamele ścienne

Najistotniejsze w urządzaniu wnętrza swojego mieszkania są kolory. Pierwszym elementem, od którego zaczynamy aranżację wystroju to odcienie ścian. Rzecz jasna ważne są także akcesoria i wykończenie, na przykład lamele ścienne – znacznie więcej na producent lameli. Jest parę zestawów oraz możliwości, wiele zależy od charakteru jaki ma oddawać dane pomieszczenie.

Salon w odcieniu przeważającej czerni nie musi w żadnym razie okazać się ponurym oraz ciemnym miejscem. Na pewno na takie zestawienie barw musi zdecydować się postać odważna i lubiąca ryzyko. Zastosowanie takiej kolory w salonie doskonale może kontrastować z innymi barwami lub oddzielając barwy zimne od ciepłych. Kolor czerni nadaje się tylko do ogromnych oraz jasnych pomieszczeń z poprawnym oświetleniem.

Niewątpliwie do tego koloru niebezużyteczne jest uzupełnienie jasnych barw. Mocne kolory sprawiają wrażenie przełamania bezbarwnych oraz nudnych wnętrz, wobec tego czarny kolor tak świetnie współgra z bielą bądź też innymi jasnymi odcieniami. Na pewno tego typu zestawieni barw odda nowoczesny styl salonu. Zależnie od tego jaki mamy charakter, w taki sposób aranżujemy wnętrze swojego domu. Jeżeli użytkownik danego pomieszczenia cechuje się pewnością siebie oraz powagą wspaniałym kolorem do pomieszczenia okaże się szarość.

Paleta szarości jest nadzwyczaj ogromna począwszy od zimnych odcieni wpadający w szarość, kończąc na ciepłych szarościach wpadających w beż. Do salonu urządzonego w stylu nowoczesnym, o prostych przedmiotach i minimalizmie, do perfekcji nadadzą się ściany w kolorze szarości. Współczesny salon w kolorze szarym bardzo dobrze współgra z wieloma kolorami, jednakże najbardziej odda wynik nowoczesności połączenie go z kolorem czerwonym. Jest to także odważne zestawienie barw w centralnym miejscu stworzonego przez nas domu jakim jest salon, jednak przy trafnych odcieniach może nadać wnętrzu przyjemny spokój.

To właśnie dzięki ogromnej palecie barw odcieni zimnych i ciepłych możemy nadać pomieszczeniu pewne proporcje. Jeżeli mamy mały salon przyzwoicie dobrane odcienie pozwolą na stworzenie bardziej przestronnego oraz większego miejsca, przy udziale zrozumiałych i zimnych barw.