Dom

Jakim sposobem zakupić panele podłogowe?

Gdy zdecydujemy się sami montować panele powinniśmy pamiętać o paru niezwykle ważnych zasadach. Po pierwsze już podczas pomiarów trzeba wziąć pod uwagę szczeliny dylatacyjne przy jakiejkolwiek ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni pływającej, co świadczy, iż nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub ewentualnie śrubami – znacznie więcej na panele nowości. Jeśli będziemy respektować tych dwóch zarządzeń nie musimy się bać wybrzuszeń lub też pęknięć.

Montaż powinien być także przeprowadzany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na scalaniach. Faworyzujemy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie łatwiejsze oraz polega na posmarowaniu słusznego frezu klejem i złożeniu go z następnym elementem podłogi. Łączenie to jest jednak nadzwyczaj niekomfortowe bo podczas zniszczenia jednego z szczegółów praktycznie nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Dodatkowym typem łączenia są tak nazywane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy często rozbierać i składać. Jest to niezwykle wygodne przy wymianie któregoś z elementów. Jak przygotować się do montażu paneli? Kiedy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na prawidłowy montaż. Zanim zabierzemy się za tą pracę, należy zatroszczyć się o obecność kilku fundamentalnych narzędzi.

Jeżeli nie wykonujemy zanadto w szeregu przypadków nawet drobnych remontów ma okazję się okazać, iż będziemy musieli kupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze zanim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się też o zakup dobrego nośnika pod nasze panele, na ogół jest to gąbka lub ewentualnie folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszystkie meble i sprzęty, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.