Dom

Fotel do pokoju dziecięcego

Pokój dziecka to miejsce, które zawsze urządza się z wyjątkową troską – o komfort malucha, jego bezpieczeństwo, a także stymulowanie jego rozwoju. Nie mniej istotne jest również to, aby i rodzice mogli znaleźć w nim kącik tylko dla siebie. Jaki fotel sprawdzi się najlepiej w takim pokoju?

Fotel dla rodzica

W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć miejsca, w którym rodzic będzie mógł wypocząć. To bardzo ważne – sprzyja to na przykład komfortowemu czytaniu bajek na dobranoc, albo czuwaniu przy chorym dziecku. Wygodny fotel z wysokim oparciem, na przykład uszak, to doskonała propozycja. Dziecko również będzie mogło z niego korzystać gdy tylko zechce. Ciekawym rozwiązaniem jest także fotel na biegunach – dostępne dziś w sprzedaży nowoczesne wersje tego mebla z pewnością przypadną do gustu tym, którzy marzą o tym, by od czasu do czasu przebywając w pokoju dziecka móc pokołysać się jak za dawnych czasów w domu u babci.

A jaki fotel wybrać dla dziecka?

Dzieci uwielbiają mieć swoje miejsce “tylko dla siebie”, dlatego warto pomyśleć o takim fotelu dla malucha, który będzie sprzyjał wypoczynkowi. Fotel typu pufa sako to mebel niewiarygodnie wygodny – zapadający się pod ciężarem każdej osoby i dopasowujący się do kształtu jej ciała. Dostępne w różnych kolorach te modele foteli z pewnością pozwolą dopasować ten najlepszy do stylistyki dziecięcego pokoju.

Można także w pokoju dziecięcym postawić piękny, ozdobny fotel salonowy – również z myślą o tym, by wypoczywało na nim dziecko. Z biegiem czasu, gdy maluch dorośnie, z pewnością będzie coraz chętniej wypoczywał właśnie na takim fotelu, na przykład podczas czytania książek.

W pokoju dziecięcym powinno być jasno, kolorowo i przytulnie. Dlatego najlepszym wyborem będą jasne, pastelowe fotele, które są ostatnim krzykiem sezonu – wprowadzają odrobinę magii do dziecięcego świata, a przy tym są bardzo praktyczne. Należy też zadbać o odpowiednia tapicerkę – najlepszym wyborem będzie plamoodporna lub łatwa do czyszczenia, a także bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia.