Dom

Czarująca Chorwacja na urlop i nie tylko – nieruchomości w Chorwacji zapraszają

Miłośnicy podróżowania, kiedy planują urlop, przeważnie muszą wybierać między zwiedzaniem a wczasami. Swoistą nowością w biurach podróży są wyjazdy rodzaju 7+7. Propozycje tego rodzaju to zazwyczaj objazdówka, do której dołączyć wolno 7-dniowe wczasy. Opcja taka sprawdza się w krajach basenu Morza Śródziemnego, niemniej jednak nie tylko. Coraz entuzjastyczniej turyści wyjeżdżają także na Bałkany. Jednym z popularniejszych krajów jest tam Chorwacja. Pełen uroku kraj przyciąga zarówno wspaniałą przyrodą, jak także oraz niezwykłymi zabytkami. Będąc w tym kraju nie sposób nie zastopować się w Dubrowniku, Splicie lub Trogirze.

Niezwykle interesujące są też chorwackie parki narodowe. Obowiązkowo wyraźnie ujrzeć trzeba Park Narodowy Krka oraz bajkowe Plitvickie Jeziora. Turkusowe jeziora powiązane ze sobą systemem kaskad to niezapomniany widok, a cały park od lat figuruje już na liście globalnego dziedzictwa UNESCO. Do Chorwacji wolno wybrać się z jednym z biur podróży. Przeróżne eskapady do Chorwacji oraz krajów sąsiednich wolno co roku odszukać w turystycznych katalogach. Ciepławe miesiące to czas bardzo dobry, by zaplanować wakacyjny urlop.

Ciekawą opcją ostatnio są jednakże także możliwości kupna nieruchomości, by zawsze mieć swoje lokum – nieruchomości na sprzedaż chorwacja. Nie zawsze jednak świetnym celem podróży są kraje nad Morzem Śródziemnym. Coraz więcej ludzi ochoczo zwiedza pozostałe kraje Europy. Kolosalną popularnością cieszy się aktualnie Chorwacja, jaka słynie z niższych cen, cudownych zabytków, pięknej przyrody oraz doskonałej, letniej pogody. Tobie, jacy zdecydują się na zobaczenie Chorwacji, na ogół decydują się na zobaczenie tych największych chorwackich atrakcji.

Zaliczają się do nich bez zaprzeczania najogromniejsze miasta kraju. Szczególną uwagę zwraca w głównej mierze Dubrownik, jakiego zabytkowa zabudowa została wpisana na listę UNESCO. Nie mniej atrakcyjny est też Split czyli najogromniejsze miasto Chorwacji. W tym perfekcyjnym, starym chorwackim mieście w doskonały sposób krzyżują się wpływy węgierskie, weneckie i austriackie. Nie sposób także ominąć Trogir.